TESTÍKY V HORÁCH ASIE

Kapku jsme otestovali matroš. Kamarádi byli na sedmě jménem Nun, v daleké Indii a 7.135 m vysoké. Odzkoušel tam Matěj mj. kalhoty nebo rukavice (Noshaq či Haramosh). Kalhoty byly takovým experimentem, děláme totiž běžně s kratšími zipy, ne celorozepínací modely. No, nechám pohovořit Matěje:

„Celorozepínací kalhoty jsou efektivním řešením pro lyžaře, snowboardisty, skialpinisty, VHT a horolezce, kdy je třeba se rychle obléci do kalhot bez nutnosti zouvání, lyzi, bot, maček….Kalhoty jsem užil jako vrchní membránovou vrstvu. V bezvětří trvá jejich oblékání okolo jedné minuty. Boční zipy jsou u kolen přerušené, což umožňuje rozepnout zip od kolen výše na odvětrávání stehen či i boku. Spodní lýtková část je ale stále uzavřena a tak nohavice neplandají a dá se i při odvětrávaní pokračovat v chůzi. Funkčnost kalhot jsem ověřil při měsíční expedici na horu NUN 7135 m.n.m. v Ladakhu na severu Indie. Hravě obstály při vichřici v minus 20 stupních.“

Nun

Já mj. s Michalem jsme navštívili pastevce na Pamiro-Alaji. Pastevci nebyli, neboť nebyl skot, ten nebyl, protože nebyla tráva. Nevadí, polezli jsme (to je jiný článek) a testovali. Šlo o matroš ze Světa outdooru – cepín, ledovcové brýle a vařič. A samozřejmě byla snaha vylepšit oblečení, tzn. bundy nebo rukavice.

SONY DSCSONY DSCSONY DSC

 

 

 

 

Testovali jsme i koleno. Tibor si oddělal vazy. V Oši místní živnostník měl jakousi hrazdu a kdo dostatečně dlouho uvisel, dostal somy (to jako peníze). Kdo neuvisel, o vstupní vklad přišel. A ta tyčka se neustále otáčela. Kdybychom Tibora vysadili, nepustil by se za nic na světě, protože by nemohl skočit na to koleno. No a my bychom byli v balíku.

Pamiro-Alaj (2)Pamiro-Alaj  (2)Pamiro-Alaj