Co je u chobotnice nového? Na Silvestra s námi dělali rozhovor do novin!!!

O co šlo? O zpravodajsko – cestovatelský deník, vycházející vždy ob rok. Rozhovor vedla moderátorská hvězda, ten, co ho všichni znají. Je zde přistěhovavší, bez dokladů a vlastní jméno si nepamatuje. Ani národnost. Česky mluví dobře po matce. Nebo po otci. Nebo po někom.

XY: Kolik má vlastně Faramugo zaměstnanců?

FRMG: Asi polovinu?

 

XY: A to všichni u vás legálně pracují?

FRMG: To zase ne, jen část.

53

 

XY: A jaký máte poměr domácího prodeje proti exportu?

FRMG: Tak nějak, ale zcela přesně bych se musel podívat. Takže jen pro představu. Stačí?

 

XY: A co Faramugo a nové technologie v oděvním průmyslu?

FRMG: Začali jsme šít s pružnými nitěmi. Výhodné na tom je, že niť se dokáže natáhnout až na sedminásobek své délky a my jsme tak dosáhli 7-násobného snížení spotřeby nití. Když se přetrhnou, tak je tam nedáváme. U merkuru taky nebyly všechny šroubky.

 

XY: Jste známí svou schopností inovovat, to snad není vše?

FRMG: Tak. Rád bych zmínil, že u membránového oblečení jsou větrací zipy přežitkem. Když navolíte na svém smartfónu snadno zapamatovatelné číslo 3572812178218721841545118583156312126815785, naše technické kalhoty se samy upraví do pohodlné větrací polohy. Takhle funguje paropropustnost ruku v ruce s prodyšností.

SONY DSC

 

XY: A jaké jsou trendy v barvách pro rok 2016?

FRMG: Na lezení ledů nabízíme membránovou bundu bílé barvy. Jde o to, že vás v ní spolulezec nevidí. A když na vás shodí kus ledu, neraní jej to na duši. Úpění odruší přilba s ucpávkami uší.

100_5768 (2)

 

 

XY: Ale u Faramuga nejde jen o technické materiály, obvykle vznikající omylem při výrobě chemických zbraní. Jde hlavně o přírodní tkaniny. Co je tady nového?

FRMG: Ukázalo se, že jemné chmýří z hřbetu vepříků plně nahradí merino.

21

 

XY: A je pravda, že intenzivně testujete výrobky a materiály v drsných podmínkách velehor?

FRMG: Jistě, to je pravda. V rámci neutuchající aktivity, bez nároku na pauzu a díky extrémní trénovanosti. Výsledky pro-testů pak nabízíme hnutím, organizujícím demonstrace.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

XY: Děkuji za rozhovor a teď si vlezu do horké vany s kyselinou.