MIBO-den otevřených dveří

Tak jsme se 24. 4. 2016 zúčastnili akce, pořádané výrobcem koloběžek Mibo Scooters z Rožnova p. R. Akce pěkná, dobře organizovaná, pro fandy značky i koloběžek všeobecně či pro obchodní partnery pořádaná. Nic nám netajili. Snad jen tu motorárnu neukázali. Asi v Rožnově není. Výrobce Babet by se pochlubil.

Koloběžka v podání Miba je poctivá ruční práce. To se už moc často nevidí, a když ano, tak často až v daleké Asii. Takže rámy budí dojem fortelnosti, které se dá věřit. A pevnost rámu je přece u koloběhu základ. K rámu pak patří i poctivé zapletení kola a pláště s perfektním odvalováním.

Grilované maso a klobásy pohladily nejen na duši, stejně jako estetické housenky sváru.

Koloběh je ale především sport. V podání kopců Beskyd poctivý sport. Nechyběla tedy ani vyjížďka. Dojem zkazil jen pád ve sjezdu jednoho z účastníků. Ten ovšem zavinila blíže nespecifikovaná koloběžka jiného výrobce. Sjíždějící nechtěně zkompletoval pravou stranu, kdy ke zlomenině ruky přidal i nohu. Žebra vpravo zůstala bez následků, ale jistě čekají další výzvy.

A jak obstálo mé nové GT? Dobře, jede do kopce (tam se mu ale moc nechce, musím přispět). Jede po rovině až do proti větru 114 km/h. A jede z kopce, což mě až tolik nepřekvapilo. Silniční vredesteiny po asfaltu jen kloužou. Snad jen jednou věcí trpí – ty mřížky přes odvodňovací žlaby dělají přesně tak, že guma pláště sem pasuje…..

 

Naše brašny jsou na koloběžkách vidět, další chystanou vlaštovkou je brašna na vlajkovou loď Miba, na nové Grand Turismo. I v barvách, ladících či naopak kontrastních k barvě rámu.