Vánoční a novoroční přání

FARAMUGO přeje všem jen to nejlepší do Nového roku a hezké Vánoce. A neposíláme papírová PF. Nerozesíláme už ani elektronická. Prostě,  mrkněte na naše originální PF na web a na sociální sítě.

Proč to? Protože rok byl opravdu hektický. S „vyplazeným jazykem“ jej dojíždíme, abychom dostáli maximu závazků. Ani během svátků nebudeme přehnaně odpočívat. Máme rozjetou celou řadu zajímavých projektů a ty nám budou dýchat na záda už během ledna. Díky většímu klidu od každodenních provozních záležitostí, mailů a telefonátů, je můžeme promyslet a posunout dopředu. A také se musíme, bohužel, věnovat byrokracii. Končí rok a my musíme doladit převod společnosti z fyzické osoby na s.r.o.

A já osobně mám Vánoce tak nějak rok od roku méně v oblibě. Bohužel, vše podléhá čím dál větší komerci. Poslouchat koledy v supermarketech už od října ve mně vybudovalo jakousi vánoční rezistenci. Rádio raději vypínám už předem, neboť fakt nemusím být 15x denně ujišťován, že skutečně letos budou opět Vánoce. To šílenství kolem konce roku…. Jako by něco končilo a něco zcela nového začínalo od nuly. Jenže tak tomu není, vše jede plynule dál. Vždyť takový Robinson na pustém ostrově vůbec byl v tomto smyslu ideálním pokusným králíkem.  

A tak za sebe volím stav předstírání, že žádné Vánoce nejsou, že nic nekončí a nezačíná. Možná si díky tomu zvýším psychickou odolnost před nástrahami hektické doby. A najdu více času na rodinu, známé a sportovní aktivity v přírodě. Místo sezení u mailů a přemýšlení, na koho jsem mohl letos zapomenout.