Změny u nanomembránových materiálů v roce 2019

Ve FARAMUGu chystáme drobné změny, týkající se sortimentu. Souvisí se změnami u dodavatele, společnosti Nanomembrane. Membrána bude s delší životností.

2,5 L (vrstvá) tkanina prozatím nebude k dispozici. Současná se už nevyrábí a cílem inovované je nabídnout vyšší odolnost membrány vůči oděru. U Buurty a Barafek nabídneme alternativu z hlediska materiálu 008/153 3L – vrch stejný, střih i provedení, navíc lehká podšívka. Produkt si zachová odolnost větru a vodě a stejně tak paropropustnost. Bude těžší cca o 30%, ale vhodný i pro větší zátěž (nošení batohu) a s delší životností.

 

3L produkty nedoznají zásadních změn.

Zůstane klasika ve formě mat. 008/051 (podšívka) – tedy bundy Nanorak a kalhoty Xuub.

Budeme více stavět na mat. 008/153 (např. bunda Xoog). Navrch stejný, jako předchozí, vespod tenká podšívka. Taková bunda je pak lehká, výborně sbalitelná s parádní paropropustností.

Mat. 021 má výbornou odolnost oděru (bundy Nolosha  a Dirxiga). Bude postupně inovován jako mat. 081, s obsahem vlákna lycra 12%.

Mat. 101 (návleky Baraf, bundy Dalbasho, Diiran, kalhoty Kualylka) má vysokou odolnost oděru a vodě. Vzhled má kapku „pracovní“. Bude inovován jako mat. 087, s lepším omakem a komfortním nošením.

Jako překvapení bude mat. 024  – zcela nová tkanina, s „ripstop“ plátnovou vazbou.

A také softshell 063 bude novinkou.

Mat. 311 membrána na bavlně nedozná změn. Není k nim důvod, perfektně slouží.

Nově bude mat. 551, fleece s membránou. Testy ve spolupráci s vojáky dopadly více než dobře. Zatím jen barva khaki do lesa.

 

Zdůrazňujeme správné praní – speciální prostředky, dodržení teploty 30°C, nižší otáčky, šetrné sušení. Nelze už sušit v sušičce! Při dodržení těchto pravidel se dá oblečení používat o dost déle, než tomu je u levné konkurence.