Nanomembránové masky a filtry

Faramugo Vám nabízí nanofiltry a nanomasky. Šijeme z 3- vrstvé nanomembránové textilie Nanomembrane, která díky své struktuře dokáže viry zachytit a má solidní paropropustnost. 

Netkané textilie vrchní a spodní Non-woven s vlaminovanou nanomembránou mají gramáž 3 x 20 g/m. Barva je bílá. Funguje vůči prachu, roztočům, baktériím i virům. Nanomaska je velmi dobrou ochranou a filtr je určen do bavlněných roušek s kapsou.

Dle Výzkumného ústavu bezpečnosti práce – ZL (Protokol o zkoušce č. 121/2020) je úroveň záchytu vůči virům téměř 100%, čili na úrovni FFP3.

Ideálně by se měla rouška zlikvidovat po každém použití, max. po každém dni a vždy v případě podezření z kontaktu s nakaženou osobou. Praní – max. 60°C (vizuelně poznáte poškození membrány). Možné je omytí teplou vodou a dezinfekce roušky. Žehlit lze přes bavlněnou tkaninu na teplotu cca 160 °C. Testovali jsme i krátké vyvaření, rouška zůstala bez následků (ale neberte jako doporučení).

„Ústenky z papíru, bavlny či roušky s karbonem, ani módní molitanové či chirurgické ústenky jednoduše nákaze obávaným virem nezabrání. Vždy se totiž jedná o pomůcku, která nechrání nositele před virem. Opravdu účinnou ochranou před nákazou je použití nanovláken, tedy membrány z nanovlákna vyrobené,“ vysvětlil Pavel Malúš (Asociace nanotechnologického průmyslu).