English   polski
Nešijeme pro lidi, šijeme pro člověka.
 • FARAMUGO, VÁŠ ČESKÝ HOROKREJČÍ

  FARAMUGO, VÁŠ ČESKÝ HOROKREJČÍ

  • proč chodit v masovce? Vy se změříte, my ušijeme
  • zkrátíme rukáv, vyměníme zip, opravíme. Vše v Česku
  • zkuste prémiovou kvalitu Faramugo za solidní peníze....
  • poctivá a neošizená ruční práce z Luhačovic

  Více

 • Technologie optických vláken LED Scilif Sunfibre

  Technologie optických vláken LED Scilif Sunfibre

  • šijeme bundy, pořadatelské vesty, brašny
  • s integrovanou technolgií aktivního svícení
  • nové technologie - jejich čas teprve přijde
  • ale umíme už dnes s optikou pracovat

 • České materiály Nanomembrane

  České materiály Nanomembrane

  • jako 1. na světě šijeme z nanomembránových tkanin
  • lehké, měkké a vysoce paropropustné tkaniny
  • bundy pružné a voděodolné, dobře se nosí
  • zajímavé barvy dle ISPO trendů, bez použití PFC

 • Prověřeno Antarktidou

  Prověřeno Antarktidou

  • oblečení Faramugo a česká polární stanice
  • v Antarktidě uspělo. I v Krkonoších či v Alpách

 • Vyrobeno v ČR
 • Šité na míru
 • Testováno na lidech
 • Záruční i pozáruční opravy
Více Novinky

Tento způsob roku zdá se mi poněkud nešťastným.

Mírně parafrázovaná slova V. Vančury – tento způsob roku zdá se mi poněkud nešťastným. 2019 přitom nebyl úplně špatným rokem. Ale ani dobrým. Po povrchu naší planety už neběhalo pár známých. V&# [...]

Outdoorové ponožky Faramugo

Zkušenosti – V. Bureš, Faramugo: „Dříve jsem měl Bridgedaly, mohu porovnávat. Ponožky Arktida v ničem nezaostávají. Byly se mnou na kopcích jako Mont Blanc, Matterhorn, Dom, Elbrus, Kazbek, [...]

O NÁS-FARAMUGO vám má co nabídnout

Vyjdeme Vám vstříc, pokud chcete vyjet do nejvyšších kopců na náročnou expedici, na trek s cestovkou nebo jen oběhnout pleso a vypudit včerejší opici z hlavy. Ušijeme hadřík nejen pro hobbíky, ale ste [...]
OUTDOOROVÉ NANOMEMBRÁNOVÉ OBLEČENÍ

OUTDOOROVÉ NANOMEMBRÁNOVÉ OBLEČENÍ

OUTDOOROVÉ NANOMEMBRÁNOVÉ OBLEČENÍ
Jsme český výrobce oblečení do hor a do přírody. Šijeme z nanomembránových tkanin Nanomembrane® outdoorové oblečení. Oblékneme turisty, horolezce, lyžaře..... Naše tkaniny mají naprůměrnou paropropustnost, solidní odolnost vodě, jsou větruodolné, lehké a pružné. Výrobní proces je ekologický bez PFC. Nabízíme vynikající alternativu Gore-texu v poměru ceny a kvality. Jen klikněte a dozvíte se více!

OBLEČENÍ Z NANO BAVLNY - BUSHCRAFT STYL

Šijeme oblečení z bavlny. Přírodní bushcraft styl s nanomembránou Nanomembrane®. Inspiraci hledáme na severu chladného Norska. Pro toulky lesem, určeno lovcům, fotografům, čundrákům... Kdy cílem je přežití v přírodě v decentních barvách. Bavlna má vodoodpudivou úpravu bez škodlivého PFC a je pevná, odolná vůči oděru i ohni. A pružná, neprofoukne, nepromokne. Jen klikněte a dozvíte se více!

PROFESNÍ OBLEČENÍ

Šijeme v Česku outdoorové firemní a pracovní oděvy z nanomembránových tkanin Nanomembrane®. Spojíme do fukčního celku naše modely a vaše přání. Oblékneme ski areály, polární stanici v Antarktidě, oddíly horské služby, geodety, policisty či pořadatele outdoorových akcí. Vybavíme horské průvodce. Upravíme míry, přidáme kapsy, reflexní prvky a jmenovky. A spoustu dalšího. Jen klikněte a dozvíte se více!

OUTDOOROVÉ ŠITÉ VYBAVENÍ

Vyrábíme v Česku kromě oblečení také outdoorové vybavení. Péřové spací pytle a membránové žďáráky. Nebo FFP3 roušky, rukavice a návleky. Trekové merino ponožky i a šátky. Pro výrobce alternativních přibližovadel šijeme brašny či vaky na koloběžky i elektrokoloběžky. Na lehokola se osazují naše sedačky a opěrky hlavy. Máme také expediční transportní pytle do letadla. Jen klikněte a dozvíte se více!

O NÁS aneb každý máme nějaký příběh....

Co pro vás rádi děláme? Šijeme oblečení a vybavení do přírody. Doma, v Česku. Vybavujeme horolezce, turisty, lyžaře. Naše produkty znají koloběžkáři, lehocyklisti, fotografové. Ti, co se pohybují v přírodě. S mottem FARAMUGO, VÁŠ ČESKÝ HOROKREJČÍ - my šijeme pro člověka, jiní šijí pro lidi.

Chceme, abyste naše výrobky vnímali jako perfektní. Ale ne tak naši práci. Pokud je něco perfektní, znamená to ukončení vývoje, překážku v cestě další tvořivosti. Vše se vyvíjí, vesmír, lidé i FARAMUGO. Což nás motivuje pracovat se stálou změnou, reagovat na překotný vývoj kolem nás. A to nás i baví (byť, na rovinu, občas je to na kulku do palice).

FARAMUGO Vám má co nabídnout. Zde článek o nás.....
Přečtěte si, kde jsme mj. publikovali a co o Faramugu vyšlo v tisku (v přípravě)

Faramugo.....

Proč šijeme? Baví nás to, máme letité zkušenosti, rádi komunikujeme v rámci stejné krevní skupiny lidí. Jsme hrdí Češi a Evropani. Vyrábíme v Česku. Jsme 1. na světě, kdo začal šít z nanomembrán. Naším cílem je dělat neotřelé a kvalitní věci v rámci rodinné firmy.
Jak to, co děláme, pomůže vám? Dostanete poctivou kvalitu za solidní cenu. Oblečení na míru dle Vašich požadavků. Otestované týmem našich ambasadorů. I my jej používáme - nemusíte se bát vyrazit do náročných podmínek.
Co nabízíme? Technicky laděnou kolekci pro konkrétní účely do přírody, prostě outdoor. Kvalitní komponenty spolu s výbornou paropropustností, měkké, lehké a pružné tkaniny. Vše s doživotním servisem. A nehledejte nás v hypermarketech.

 • česká produkce FARAMUGO, VÁŠ ČESKÝ HOROKREJČÍ s kompletním servisem. Prémiová kvalita za rozumnou cenu není jen prázdým heslem.
 • šijeme jako 1. na světě z nanomembrány. Nejde o revoluci, ale evoluci ano.
 • umíme šít kvalitně? Antarktida má drsné podmínky, jde o záhadný a odlehlý kontinent. 14.000 km, tak dlouhá je cesta, kterou musí bunda od nás urazit. Prší nebo sněží. Fouká silný vítr, měnící sílu a směr. Nese s sebou brusivo, písek a mořskou sůl. Teploty se rychle střídají, od hodnot na mikinu, nad nulou, po silné mrazy kolem -20°C. Díky slabé ozónové vrstvě je zde intenzivní UV záření, poškozující  strukturu tkanin. Prostě, krátké antarktické léto a v něm musí obstát naše nanomembránové oblečení. V Antarktidě je negativní dopad lidské činnosti minimalizován. Je tím mezi kontinenty jedinečná. Veškeré odpadky si polárníci vozí zpět domů. Jsou zde preferovány obnovitelné zdroje energie. Proto i oblečení musí splňovat ty nejpřísnější ekologické normy i nároky na kvalitu materiálu a zpracování.
 • opravujeme. Neodmítneme ani konkureční oblečení

Kontakt

Pro firemní klienty B2B, B2G

 • rádi vyrobíme a dodáme naše outdoorové oblečení a vybavení Faramugo zákazníkům z řad maloobchodních prodejen a eshopů. Sortiment ke stažení najdete na webu zcela dole a na eshopu
 • nabízíme výrobu pro firemní zákazníky - ski areály, sportovní oddíly, polární stanice, horské služby, cestovní kanceláře, geodety aj. Vše v tabulce pod textem. Zde jsou uvedeny běžně požadované varianty a změny u bund a kalhot. Ve wordu si ji doplníte o vaše požadavky a pošlete mailem i s komentářem zpět k nám
 • min. odběr je 5 ks (v součtu barev a velikostí). Průběžně doplnit můžeme už od 2 ks
 • nabídku barev máme v solidní barevnici. Můžete si zvolit i jakýkoli odstín barvy na míru. Min. je ale 100 ks bund nebo 130 ks kalhot. A požadujeme 50% z konečné ceny oblečení předem
 • pokud nejde o nákup položek z běžného sortimentu, požadujeme zálohu ve výši min. 10% z předpokládané ceny
 • vozíme zboží s PPL, dopravné činí 100,- Kč bez DPH za zásilku. Pokud je chyba na naší straně, cokoli není k dodání, následnou dopravu neúčtujeme. Max. rozměr zásilky je 120 x 60 x 60 cm a hmotnost 31,5 kg
 • doprava na Slovensko společností s PPL činí 10,- € bez DPH. Platby, prosím, zadejte jako SEPA
 • kompletní VO a MO ceníky v Kč a € zašleme na vyžádání mailem. Další podmínky spolupráce, zde neuvedené, bývají záležitostí individuálního jednání
 • můžeme vyšít či natisknout vaše logo. Jen prosíme o zaslání podkladů ve formě, zpracované grafickým programem. Nejsme reklamní agentura, byť dle časových možností umíme doladit a převést do "křivek". Práce je to však dosti časově náročná (400,- Kč/1h. práce). Kompletní tvorbou loga se běžně nezabýváme, jsme šicí firma. Umíme však i toto, viz KONTAKTY. Cenu jednotlivé výšivky či tisku dle zadání zjistíme a obratem vám sdělíme

Kontakt

Opravy oděvů

Nabízíme našim zákazníkům opravy outdoorového oblečení (a příp. vybavení), vč. jiných značek (ceny s DPH). K opravě dostanete voucher na slevu našeho oblečení ve výši 150,- Kč.

výměna krátkého zipu, spirála nebo voděodolný 250,- Kč
výměna dlouhého spirálového zipu 30 - 80 cm 400,- Kč
výměna dlouhého voděodolného zipu 30 - 80 cm (barva černá, modrá, žlutá, růžová a jiné barvy dle aktuálních skladových zásob) 500,- Kč
zkrácení rukávů nebo nohavic, záplaty 380,- Kč
lepení švů membránových materiálů - částečné lepení a menší oprava *1)viz níže 400,- Kč
Nabízíme pouze uvedené opravy či úpravy. Jsme totiž výrobci vlastního oblečení, ne opravna. Přesto Vám rádi vyjdeme vstříc. Vždy nemusíme mít příslušnou látku a její barvu, zip atd. Nevyrábíme batohy, stany či boty, tak je i obtížně opravíme. Nemůžeme udělat vše.... Pokud nás kontaktujete, domluvíme se, co, kdy a jak. Ideálně prosíme o zaslání fotky inkriminovaného místa. Chcete nám tedy poslat hadřík na opravu? Pošlete. Jen důrazně žádáme - čistý, vypraný. Cena zpětné dopravy s DPH je 120,- Kč v případě platby převodem (ideálně) a 150,- Kč na dobírku. Potřebujeme dodat kompletní údaje, jméno, adresu, tel. číslo, e-mail (na ten zašleme potvrzení a doklad k úhradě převodem). Dodací lhůta je orientačně 30 dní, můžeme si upřesnit jinak.

A omlouváme se, že nevyhovíme požadavku zaslání samotné látky, zipu či galanterie k opravě svépomocí. A důrazně odmítneme žádost o předělání konkurenčního výrobku, co se týče změny velikosti nebo celkového určení.

*1) Švy lepíme vysoce kvalitní anglickou páskou Bemis, transparentní, šedé nebo černé barvy (dle typu tkaniny), šíře 13 mm a 20 mm. Co přinese přelepení? Věnujte, prosím, pozornost tučnému textu v článku.

Kontakt

Šití na zakázku pro koncové zákazníky

Samozřejmě budeme rádi, pokud si vyberete z našeho sortimentu, uvedeného v eshopu. Pokud ne, můžeme vám doladit na míru naše oblečení. Nebo ušít dle vašich představ. Vše ale v rámci našeho zaměření na outdoorové činnosti. Vy máte zajímavé řešení, co by vám usnadnilo život. Neváhejte přijít za námi, pokud je to v našich možnostech, pokusíme se vaše požadavky splnit. Pokud máme šít něco, co nemáme v běžném sortimentu, požadujeme zálohu ve výši min.10% z předpokládané ceny. Níže máte tabulku ke stažení. Ve wordu si ji doplníte a pošlete mailem i s komentářem k nám.

Můžete požadovat změny ve velikosti, materiálu, barvě. Chcete změnit počet nebo umístění kapes, jiné zakončení rukávů, vlastní logo. Či si přejete si hadřík zcela solitér, co nenajdete v naší webové nabídce? Tyto odlišnosti jsou velmi náročné mj. na čas. Proto jistě pochopíte, že cena bundy na míru bude vyšší, než je ceníková. Vše najdete v tabulce. Cena dopravy je 80,- Kč.

Můžeme vyšít či natisknout vaše logo. Jen prosíme o zaslání podkladů ve formě, zpracované grafickým programem. Nejsme reklamní agentura, byť dle časových možností umíme doladit a převést do "křivek". Práce je to však dosti časově náročná (400,- Kč/1h. práce). Kompletní tvorbou loga se běžně nezabýváme, jsme šicí firma. Umíme však i toto, viz KONTAKTY. Cenu jednotlivé výšivky či tisku dle zadání zjistíme a obratem vám sdělíme.

Kontakt

Kde jste byli v našem oblečení?

 • vše
 • Hory
 • Oceány
 • Polární oblasti
 • Silnice
 • Turistika
 • Lyžování
 • Skály

Polární oblasti

bunda Dalbasho, Antarktida

Turistika

bunda Anorak 3L, Šumava

Lyžování

bundy Nanorak 1 a kalhoty Xuub, Krkonoše, ski areál Harrachov

Lyžování

bunda Diiran, Jeseníky, ski areál Karlov

Hory

kalhoty Xuub, Artensoraju, Andy, Peru

Lyžování

bundy Nanorak 1 a kalhoty Xuub, Krkonoše, ski areál Harrachov

Polární oblasti

bunda Dalbasho, Antarktida

Lyžování

bunda Nanorak 3, Alpy, Rakousko

Turistika

vesta Baal na bundě Anorak 3L, Malá Fatra, Slovensko

Polární oblasti

bundy Dalbasho, Antarktida, česká polární stanice Masarykovy univerzity

Hory

spacák Dhuuban, Alpy, Švýcarsko

Oceány

bunda Markab a kalhoty Badda, Atlantický oceán

Hory

bunda Dalbasho, sedmitisícovka Pik Lenina, Pamír, Kyrgysztán

Lyžování

bunda Nanorak 3, Alpy, Rakousko

Hory

bunda Dalbasho, sedmitisícovka Pik Lenina, Pamír, Kyrgysztán

Polární oblasti

bunda Dalbasho, Antarktida, česká polární stanice Masarykovy univerzity

Hory

bunda Dalbasho, sedmitisícovka Pik Lenina, Pamír, Kyrgysztán

Oceány

bunda Markab a kalhoty Badda, Atlantický oceán

Hory

bunda Nanorak 2, kalhoty Xuub a návleky Baraf, Pik Džeržinski, Pamír, Kyrgysztán

Hory

bunda Nanorak 2 a kalhoty Xuub, Elbrus, Kavkaz, Rusko

Hory

bunda Nanorak 2, kalhoty Xuub a návleky Baraf, Pamír, Kyrgysztán

Polární oblasti

bundy Dalbasho a kalhoty Xuub, Antarktida, česká polární stanice Masarykovy univerzity

Hory

bunda Nanorak 2, Patagonie, Argentina

Polární oblasti

bundy Dalbasho a kalhoty Xuub, Antarktida, česká polární stanice Masarykovy univerzity

Hory

bunda Nanorak 2, Patagonie, Argentina

Lyžování

bunda Nanorak 3, Alpy, Rakousko

Hory

bunda Nanorak 1, kalhoty Xuub a návleky Baraf, sedmitisícovka Pik Lenin, Pamír, Kyrgysztán

Hory

kalhoty Xuub, Artensoraju, Andy, Peru

Hory

bunda Nanorak 3, Alpy, Rakousko

Silnice

bunda s osvětlením s technologií Scilif Sunfibre, Vtáčnik, Slovensko