Outdoorové ponožky Faramugo

Faramugo nabízí od roku 2020 vlastní ponožky. V parádních přebalech, kdy ponožka poputuje do vitríny, spíše než na nohu!!

Zkušenosti – V. Bureš, Faramugo:

„Dříve jsem měl Bridgedaly, mohu porovnávat. Ponožky Arktida v ničem nezaostávají. Byly se mnou na kopcích jako Mont Blanc, Matterhorn, Dom, Elbrus, Kazbek, Ararat, Pik Lenina……. To jen k těm profláklým. A mohu jednoznačně potvrdit nejlepší vlastnosti na trhu (netvrdím, že jsem vyzkoušel vše, to asi nikdo). Vlastnosti jsou dané hlavně použitím vícero materiálů na správných místech,  což vyhovuje různým částem nohy a zajišťuje až extrémní životnost. Jedná se o technologii vrstveného úpletu, kdy vnitřní vrstva je termoizolační, střední zajišťuje elasticitu a vrchní vrstva transportuje vlhkost na povrch ponožky. Arktida poskytuje jak výborný odvod vlhkosti, tak i tepelný komfort (termoizolace až do -40°C). Zesílená pata a špice jsou překryty speciálním pevným a propustným vláknem, zvyšujícím otěruvzdornost a paropropustnost. Chodidlová část má měkký plyš, lem obsahuje vysokoroztažný elastomer. Díky technice pletení se Arktidy na noze nepřetáčí a neshrnují. Nezpůsobí tedy časté otlaky a puchýře. Zachovají stabilní velikost a nemění se ani při (správném) praní. Poskytují dobrou ochranu lýtek. Vrchní „tunel“ ponožky vydrží silný tah, nepraskne v ruce při vytahování. Ploché švy netlačí.“  (PR jako prase, co?)

Vlastnosti

Vyvážené složení. Rychlé ovětrání potu. Elasticita, neshrnují se. Hřejí. Chrání na došlapu. Zabraňuje tvorbě puchýřů. eliminuje zápach.

Na co jsou určeny

Na turistiku a horolezectví. Přechody pohoří a lezení ledů. Lyžování a ski alpinismus. Do lesa a na vandry. Prostě, na co máme ve Faramugu bundy, na to máme i ponožky.

Sortiment a zkušenosti

ARKTIDA – silné a velmi teplé funkční ponožky do pohorek a lyžáků. Vhodné na expedice, pro náročnou turistiku, lyžování i lezení ledů. Podmínky: 3-sezónní a zimní v horách. Složení vlna merino 40%, akryl 40%, elastan 10%, POP 10%.

Arktida ski podkolenky – platí to, co u Arktidy-pro lyžaře

Ski W – jsou pouze dámské a jde o Arktidy s jiným lemem, kdy cca 5 cm lze ohrnout. Vhodné do lyžáků, lepší teplo na kotníky po zutí bot a díky barevnému lemu jsou vzhledově atraktivní…..

   Trek – střední gramáž, 80% bavlna, 10% POP, 10% elastan. Funkční technická ponožka pro outdoorové aktivity, celoplyšové chodidlo (zesílený plyš na namáhaných partiích), pružný lem a kanálky pro odvod vlhkosti. Vhodná do maratónek i trekových bot a lehkých pohorek. Eukalyptus (po 10x praní zmizí) kvůli zápachu, ale hl. oxid stříbra, eliminuje pachy.

Sport – tenké sportovní ponožky s froté úpletem v chodidle a zadní straně lýtka. Složení 65% bavlna/30% POP/5% elastan. Funkční technická ponožka, měkké ½ plyšové chodidlo, pružný lem a kanálky pro odvod vlhkosti. Lze do maratónek i jako spodní do pohorek. Má eukalyptus (po 10x praní zmizí) kvůli zápachu, ale hl. oxid stříbra, eliminuje pachy.

Sherpa-silnější funkční thermo ponožka-celofroté pro outdoorové aktivity, měkké a s tepelnou pohodou-jemný svěr, lýtková část zakončena elastickým lemem-barva šedá/bílá se zimním motivem              40% WO/40% akryl/10% POP/10% EL         

Lugta- silnější funkční technická ponožka-celofroté pro outdoorové aktivity, měkké a s tepelnou pohodou-jemný svěr, lýtková část zakončena elastickým lemem-barva bílá/šedá/červená se zimním motivem            40% WO/40% akryl/10% POP/10% EL

Sheep- silnější funkční technická ponožka-celofroté pro outdoorové aktivity, měkké a s tepelnou pohodou-jemný svěr, lýtková část zakončena elastickým lemem-s ovčí merino vlnou-barva bílá/šedá/červená se zimním motivem         40% WO/40% akryl/10% POP/10% EL (jen dámská)

Merino- silnější funkční technická ponožka-celofroté pro outdoorové aktivity, měkké a s tepelnou pohodou-jemný svěr, lýtková část zakončena ohrnutým elastickým lemem ( zadělá botu, nepadá bordel)-s ovčí merino vlnou-barva bílá/šedá/s ovčím motivem    40% WO/40% akryl/10% POP/10% EL (jen dámská)

TABULKA VELIKOSTÍ PONOŽEK

centimetry dle ČSN CZ 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34
francouzské EU 35 37 38 39 41 42 43 45 47 48 49 50
anglické UK 3 4 5 6 7 8 9 10 12 13 14 15

Upozornění: Ponožky Faramugo nejsou vhodné pro nasazení maček. Je vhodné použít jako mezivrstvu pohorky.